Je možná osobní konzultace Human Designu s Jakubem?

Jakub osobní konzultace z kapacitních důvodů již nedělá. Nicméně Karla je Jakubem osobně proškolená a Jakub se za její osobní výklady a konzultace zaručuje.. Doporučuji vám zakoupit si písemný rozbor vašeho designu, pokud jej už nemáte a případně si domluvit osobní konzultaci s Karlou Rudzinskou karlarudzinska.cz.

Co když nevím přesný čas narození?
Doporučuji vygenerovat si vícero map v časovém rozpětí narození, které znáte a uvidíte, zda se mapa (texty) mění.. Pokud ne, tak daná nepřesnost nevadí.. většinou když víte čas alespoň v rozptylu třeba +-2 hodiny se to dá zvládnout. Pokud nevíte čas narození ani přibližně, tak vám nemůžeme pomoci a hlavně nedoporučujeme spoléhat se na časy zjištěné pomocí kyvadla apod.

Jaký je rozdíl mezi Písemným rozborem a kurzem Pravda v nás (PVN)?
Písemný rozbor (+ výklad) vám pomůže pochopit, jak fungovat, co je konkrétně pro vás vhodné fungování a jde do hloubky, protože je na míru jednomu člověku..
Zatímco kurz Pravda v nás je ucelený souhrn základních informací (typy, centra, autority) z celého Human designu - to znamená, že budete po absolvování kurzu schopná pochopit základní souvislosti v mapě designu lidí kolem vás - tento kurz je vhodný pro lidi, jež zajímá Human design. Písemný rozbor a výklad je vhodný pokud chcete poznat přímo a jen sama sebe.. 

Definovaná centra versus nedefinovaná?
Některá centra jsou vybarvená a některá vybarvená nejsou - to záleží na každé individuální mapě. Co znamenají jednotlivá centra, pokud nejsou vybarvená se dozvíte např. zde.
Principy fungování Center, která jsou definovaná - čili vybarvená, jsou detailněji pospány v rámci popisu kanálů (našich darů), které je definují v rámci Písemného rozboru.

Může mi pomoct Human design poznat jaké zaměstnání/povolání je pro mě vhodné?
Mapa designu neukáže konkrétní projev vašich talentů, např. zda máte být manažerka v kanceláři nebo vedoucí knihovny. Popisuje a ukazuje procesy ve vás, především váš "hlas pravdy" a jak mu naslouchat, které vás k vaší ideální práci postupně dovedou.

Dvojčata mají stejnou mapu, ale jsou úplně jiné.
Je to opravdu tak, že mapy všech dětí narozených v jednom čase jsou stejné a nebo velmi podobné,když jde o posun pár minut. Nicméně každá duše má svůj vlastní plán a své skryté charakteristiky, jež Human design nepopisuje. HD se zaměřuje na energetické fungování našeho tělesného aparátu, jež je skutečně stejné (v principu) pro obě dvojčata. Až budou starší a budou z toho mít rozum, tak když si přečtou obě stejný text, tak přesto, že jsou jiné, tak se v něm obě postupně najdou 🙂

Je důležité příjmení nynější nebo za svobodna?
jméno nemá žádný vliv na vygenerovanou mapu, takže dejte to aktuální, bude uvedené v Písemném rozboru 🙂

Je lepší nechat si vypracovat písemný rozbor u kolegyně, nebo lze též u Vás? 
kolegyně Karla pracuje s písemným rozborem ode mě, takže to je úplně jedno, stejně by vám ho vygenerovala ode mě
asi nejjednodušší je když si jej odemě objednáte a pak se na ní obrátíte 🙂

Když budu mít doplňující dotazy, tak můžu na Vás nebo jen na doporučenou Karlu Rudzinskou?
Odpovědi můžete najít i na webu u mě na https://humandesign.cz/zdroje/
a nebo v některém webináři na https://www.youtube.com/user/ihumandesign/playlists
odpovědi na samostatné otázky jednotlivě mimo rámec výkladu nejsou součástí rozboru a bohužel vám nepomůžu
Karla nabízí osobní výklad, to je ucelená záležitost cca na 60-70 min. Otázky se také zodpoví sami časem a opakovaným čtěním

Co znamená smerování červených a černých šipek v mapě?
Ony šipky, neboli proměnné, výjimečně zmiňuji při Základním výkladu, nejsou však ani oficiální částí výkladu. proto vám k vašim proměnným více nenapíšu.

Co znamenají šipky (ponížení / povýšení)?
Jakub napíše teprve odpověd

Popis na mě nesedí, je možné že jsem se narodila o půl hodiny dřív, jak si můžu ověřit svoji mapu?
Změny v mapě na základě změny času narození si můžete sama lehce ověřit, a to v libovolném časovém odstupu. Zde http://humandesign.cz/mapa si zdarma vygenerujte mapy pro různé časy v kterých vás to zajímá a uvidíte, zda se liší výš typ nebo jiná informace v mapě.

Kde se dozvím něco více o svém typu?
Jinak pro hlubší pochopení svého typu je potřeba podstatně obsáhlejší popis, to co můžeme nabídnout zdarma je na webináři úvod do Human designu na youtube zde: https://www.youtube.com/watch?v=zdMC_bPvK6k.
Případně si můžete zakoupit přednášku o svém typu.

Co linky v mé mapě?
Linky jsou zpřesněním, konkretizací nějaké vaší brány (vašeho daru). Chcete-li vědět na téma linek více, podívejte se na záznam tohoto webináře od 15. minuty: https://www.youtube.com/watch?v=6mfVwTNUjBs
Linky dělají z popisu bran/darů velmi osobní záležitost, zároveň nemá smysl je všechny popisovat a i v rámci Základního výkladu se většinou zmiňují jen některé. Pokud se chcete dozvědět více o těch nejdůležitějších linkách své mapy (Slunce a Země, první 2 čísla po stranách v levo i v pravo), můžete se přihlásit na seminář Cesta hrdiny http://cestahrdiny.net/seminare/cesta-hrdiny/

https://www.facebook.com/pg/hd.crsr/photos/?tab=album&album_id=333511863351406

Jak číst brány https://humandesign.cz/brany-hexagramy/

Je Písemný rozbor vhodný i pro malé děti?
co se týče malých dětí (do 12ti let), tak tam je Písemný rozbor spíš vhodný pro rodiče, aby věděli jak lépe přistupovat ke svým dětem, případně k čemu je vést - až jsou děti starší můžete jim Rozbor dát, protože text Písemného rozboru na člověka platí jeho cleý život 🙂

Jak ovlivňuje mapu císařský nebo předčasný porod?
Na způsobu porodu z pohledu HD nezáleží. Důležitý je pouze čas, kdy je celé tělo miminka mimo tělo matky - tento čas je rozhodující.

 

Kurzy / Semináře

Rád bych s sebou na seminář vzal/a dceru, přítele, kamarádku, kolegu, můžu?
Minimálně 18 let. První co je podstatné je aby vaše dcery skutečně samy od sebe na seminář chtěly jet, ne jen proto že si to přejete. Dokonce může být pro ně lepší jen jindy než s vámi, ale to nevím a nechám na vás. Nejhorší, co se může na semináři stát, je když přijede někdo, kdo tam nechce být, nebo není naplno.  

Kolik času asi týdně je potřeba věnovat studiu (LYD), abych zvládl(a), co je potřeba?
Zdravím vás, jediný úkol je shlédnout video s další lekcí, to je většinou 1 hodina. Pokud případně něco navrhne Blanka která kurz vede, to nevím, ale nebude to "povinné".

Chiron - jaký je rozdíl mezi seminářem a konzultací?
Proces, kterým si na semináři prochází účastníci je mnohonásobně silnější a přínosnější než osobní konzultace na totéž téma. Na semináři máte k dispozici čtyři dny mimo komfortní zónu, energii celého kruhu, tvůrčí postupy, sdílení, mé (Jakubovo) vedení a další techniky k tomu, abyste se do tématu ponořili a sami tak získali živý vztah s tím, co pro vás téma představuje. Nepřeháním, když toto píšu. Je to jako číst stručný popis filmu vs. film vidět. Můžete se obrátit na Karlu Rudzinskou, která vás tématem provede informativním způsobem neboli popíše, co to pro vás znamená. Nicméně seminář přináší mnohem hlubší uvědomění i transformační dopad.

Jaký je rozdíl mezi kurzem Pravda v nás a webináři o typech?
Pokud máte zájem o studium Human designu, seznámení s centry, typy a autoritami, přihlašte se do kurzu Pravda v nás.
Pokud chcete do hloubky pochopit váš typ a ideální způsob fungování skrze sdílení s dalšími lidmi vašeho typu, je pro vás ideální webinář Poznej svůj typ.
Pokud vás zajímá obojí, doporučuji zúčastnit se pouze webináře o vašem typu a od února pak kurzu Pravda v nás. Na webináře o typech se hlásí i lidé kteří Pravdu absolvovali aby si rozšířili obzory. Nejedná se primárně o přednášku, ale o sdílení.

Obecné

Platba zahraniční kartou nefugnuje, co s tím?
S zahraničními kartami je to občas nekompatibilní. V těchto případech bývá nejjednoduší řešení požádat někoho z česka, jestli by to za vás nemohl zaplatit (a případně se n ním pak vyrovnat).

Jaký je rozdíl mezi Human designem a astrologií?
HD a astrologie jsou si v něčem podobné, ale zároveň je mezi nimi propastný rozdíl, viz tento článek.