1
1 1 1 1 1 1 1 1
 


 
ZDROJE
  Typy a centra
  Brány / hexagramy
  Co říkají o výkladu klienti
  Přihlášení do adresáře
  Zpravodaj HD
  Děti a Human design
  Dárkový poukaz
  Platební stránka
  Časté dotazy
  Články
  HD odkazy
  Vizuály
  Doporučuji: weby a knihy
  Mapa stránek
 

ŘEKLI O SVÉM VÝKLADU...

   
 

Milý Jakube,
po pěti letech jsem si právě znovu poslechla záznam svého výkladu, a je skutečně skvělý! S potěšením ti posílám zpětnou vazbu a doporučení tvé práce:
„Jakubův výklad mého designu byl jasný a plný vhledů. Je jako pokladnice, ke které se mohu znovu a znovu vracet pro vedení a informace o sobě a mém způsobu fungování v různých oblastech života. Výklad mi pomáhá uvolnit se v přijetí mé osobnostní struktury
a zároveň podporuje v rozvoji mých základních kvalit.“

~ KOMALA SUNDER (Generátor) / sunderkomala.com

   
 

Nejdřív jsem se trochu zdráhal jít se nechat zaškatulkovat do nějaké další typologie, když někteří mí přátelé začali být Human designem posedlí. Ale ulevilo se mi, když jsem zjistil, že můj vzdor je normální, že prý Manifestoři neradi někam chodí aby se hrabali ve svém nitru :-) Teď mám už i druhý, rozšířený výklad, a jsem za to velmi rád. Všechny nové informace báječně zaklaply do mého života, pochopil jsem, že směr kterým jdu a jak jím jdu, je správný, ale že jsou věci v mém každodenním fungování, které mohu změnit nebo vylepšit, aby se mi šlo lépe. Že nás to prostě v tomhle systému učili špatně, bez ohledů na to, že jsme každý jiný. Je to nesmírně přirozené, žít dle svého designu. Ve svém oboru bych to přirovnal k pravokořennému ovocnému stromu, který může volně růst na vlastních kořenech, bez podnože a bez neustálého ořezávání. Už nemusí být naroubovaný a stříhaný, aby zůstal v takovém tvaru, jaký ho chtějí mít ostatní. Myslím, že znalost své lidské podstaty, tak jak ji Human design nabízí, je základní nezbytná znalost pro každého člověka, stejně jako čtení, psaní a počítání. Pomáhá to ve všech oblastech života, a hlavně ve vztazích. Děkuji Jakubovi, že to tak zdárně šíří. A doufám, že bude stále pokračovat, aby si každý human mohl konečně vychutnávat svůj design, se kterým se narodil :-)
~ JAROSLAV SVOBODA (Manifestor) / ekozahrady.com

   
 

Když mi před rokem udělal Jakub můj výklad, odhrnul všechno co mě mátlo a zaclánělo jasnému pohledu na sebe a na život. Jakoby mě vyčistil zrak. Už při prvních větách jsem měla pocit, že to co říká se dotýká nějakého tajemství mého života... a že jsem velmi blízko k jeho odkrytí... Všechno co jsem o sobě tušila a věděla se ukázalo v souvislostech... Od té doby, kdykoli ztrácím jasnost, vracím se
k tomu co o sobě vím a mám nástroj, s nímž je lehčí svoji sílu dát tam, kde bude účinná, a kde se cítím dobře…

~ ZITA PAVLIŠTOVÁ (Generátor) / druna.cz

   
 

Ahoj Jakube,
tvůj výklad na mě stále působí. Zůstává v mém systému a stává se součástí mého každodenního dobrodružství.

Hi Jakub, your reading keeps impressing me.
It stays in my system and becomes part of my daily adventure.

~ SARYO VAN LAKERVELD (Projektor)

   
   
 

Human design je pre mňa svetelnou niťou na ceste každodennosťou. Riadim sa svojim designom
už viac ako 6 rokov a stále ma vzrušuje jeho sila. Je mimo stratégie tohoto sveta, mimo logiky
a ilúzií mysle. Za ten čas sa môj život výrazne posúva ku svetlu a opúšťajú ma ilúzie. V reakcii poznávam, čo je pre mňa naozaj to pravé. Zo začiatku som potrebovala byť veľmi dôsledná a vedomá, aby som sa riadila svojim designom, a veľmi rýchlo to prinieslo ovocie. Napr. som odmietla stovky stretnutí, kam by som predtým na základe logickej úvahy šla. A práve vďaka tomu sa objavili iné ponuky, ktoré moja emočná vlna schválila. Tie priniesli spokojnosť, úspech a pocit že som správne. Moja jedinečnosť a originalita konečne dostala miesto. HD ma naučil rozpoznať a rešpektovať svoju cestu a zotrvávať na nej nech sa deje, čo sa deje :) Vedieť sa správne rozhodnúť je základnou dannosťou pre harmonický život. To je to, čo HD sprostredkúva. Je to kľúč k tomu vedieť: kde, s kým a kedy byť. Vďaka rešpektovaniu svojho designu som naozaj vždy v správny čas na správnom mieste. Vrele ďakujem Ra aj Jakubovi, za ich životnú misiu. Vďaka nej zažívam stále častejšie to najcennejšie - svoje pravé ja.

~ ZUZANA HOZHONI (Generátor) / hozhoni.eu

   
 

Pro mě bylo vždycky otázkou obrovské důvěry vkročit tam, kde mi někdo ukazuje nebo říká, jaká jsem nebo nejsem. Každá technika rozpoznávání talentů a životních momentů je dobrá, když je provozovaná člověkem, který k ní má vnitřní dispozice. Astrologové, eneagramisti a numerologové většinou z mého pohledu cinkali na povrch věcí, i když správně. Neuspokojilo mě to úplně a tak jsem, jak je  mým zvykem, hledala, až jsem našla. Bylo to překvapení, když jsem šla k Jakubovi Střítezskému vlastně si jen vyslechnout, co Human design je. Moje setkání s Jakubem ve mně zanechalo takový ten pocit, že se stalo něco skutečného. Výklad mi chvílema připadal, jako když Jakub nečte v grafu Human designu, ale přímo v drahách mého života. Jakubova práce ideálně doplňuje tu mou a tak bych vám ráda doporučila osobní návštěvu.
~ MONIKA MICHAELOVÁ (Generátor) / indigenousnature.cz

   
   
 
1Musím říci, že i když mi každá další nová terapie dá něco nového, už jsem ke všem novým směrům, které nyní přicházejí, trošku skeptický. Přesto mi cosi řeklo Human design vyzkoušet. Musím říci, že mne Jakub překvapil. Human design je poměrně jednoduchá metoda (aspoň na poslech, naučit se to samozřejmě asi nějakou práci dá), přesto nebo právě proto touto jednoduchostí boduje. Jakub mi řekl dvě tři zásadní věci "jak se chovat a jak se rozhodovat". Vidím, že pokud se jimi skutečně řídím, jde to lépe, snáze, rychleji, méně bolestně... To, že už nemám věci iniciovat, je pro mne, který stojí vždy kilometry před davem a snaží se ho vábit, nálakat, či znásilňovat, totální knock out :) Jakube, ještě jednou díky.
~ JIŘÍ MARIA MAŠEK (Generátor)
   
 

Už dlouho přemýšlím nad tím, že ti chci napsat email... Moc děkuji za výklad, neboť se mi od té doby v životě pohnulo tolik věcí... Jsem klidnější, uvědomuji si svou sílu a hlavně, že vše, co dělám, opravdu energeticky zasahuje mé okolí...  Zároveň se pomalu ztrácí pocit naprosté izolovanosti a samoty, neboť si uvědomuju, že je to vše jen má volba, a že je jen na mě, co chci a jak to cítím...
Jsem teď na magisterském programu v Oxfordu, mám kolem sebe úžasné lidi a jsem snad poprvé v životě skutečně šťastná… Kdykoliv pochybuju o tom, jestli jsem něco udělala špatně, nebo co mám teď udělat, vždy si vzpomenu na náš rozhovor a postupuju podle svého designu...
A ono to vážně funguje!!! Ještě jednou moc děkuji.

~ TEREZA (Manifestor)

   
 

Dobrý večer, Jakube. Hodně moc mi pomáhá nahrávka osobního výkladu, kterou si pouštím jednou za 14 dní když jedu na návštěvu k mamince autem. Vždy ve Vašich slovech cítím velkou posilu, když slyším: "dělejte to, k čemu jste pozvaná"... A situace, které mi teď přicházejí jak v pracovním, tak v osobním životě, mne o tom přesvědčují, že pozvání přijde najednou jakoby samo, že nemusím vyvíjet energii a předem se vyčerpávat, ale to pozvání ji pak zdvojnásobí. Díky moc, že se tomuto systému věnujete. Zajímá mne astrologie, homeopatie a postupně se v tom posunuji. Ale Human design mi objasnil můj "energetický vesmírný kód", jak jsem si to nazvala.
~ LUDMILA H. (Projektor)

   
   
 

… Píšu Ti proto, že jsem si před chvílí pustila CD s nahrávkou výkladu. Bylo pro mne velmi zajímavé a přínosné nejen znovu to slyšet, ale uvědomit si co se za tu dobu v mém chování změnilo a jak mi moc pomohlo se tím řídit. Ze začátku mi to připadalo jako nemožné se v mém věku změnit, ale někde v podvědomí člověk ty informace má a dnes, když jsem to znovu poslouchala, tak jsem si říkala, že už jsou mi ty věci přirozenější a nemusím na to myslet a dělám to automaticky. Hlavně mnohem méně iniciuji, řídím se svými náladami, vím že jsem dole a zase nahoře :), čekám si na rozhodnutí a tolik lidem neslibuji a nedokazuji, jak jsem skvělá. Paradoxně mi pomohlo, že jsem sama a mám možnost být více sama sebou a vnímat své tělo. Jsem daleko spokojenější a méně frustrovaná, než kdykoliv v mém životě. Díky moc!
~ MICHAELA SPOHROVÁ (Generátor)

   
 
Milý Jakube, chtěla bych Vám upřímně poděkovat za vypracování mého designu. S Vaší prací jsem velmi spokojena. Delší dobu jsem se vnitřně potýkala s otázkou kdo vlastně jsem a jak jsem  nastavená. Vaši nahrávku si pouštím každý den, protože s každým poslechem se dokážu víc napojit do sebe a pochopit na jakém principu vnitřně funguji. Upřímně jsem se bála utvrzení v to, že jsem Manifestorka. Schopnost na sebe poutat pozornost lidí je mi nepříjemná ačkoli jsem velmi společenská. Na komunikaci s druhými musím opravdu hodně pracovat, protože mám tendenci konat aniž bych kohokoli informovala o svém záměru... Díky Human designu uvědomila, proč mám ve vztazích problémy a lidé nevědí co si o mně mají myslet :D Své intuici se zatím bohužel nedokážu plně odevzdat i když ji cítím, tak ji buď přeslechnu nebo ji nevěnuji tu pozornost a v tom okamžiku mi vše zdůvodní rozum a je to špatně. V současné době jsem rok v Německu (fyzicky odpojená od svých přátel, rodiny a známého prostředí) a i když mne to na jednu stranu neuvěřitelně posunulo, na druhou tu prožívám krušné chvíle. Proto jsem doufala, že Human design mi pomůže nahlédnout do sebe a líp se vypořádat s mým teď ne zrovna lehkým obdobím. Ještě jednou Vám děkuji, opravdu jste mi pomohl a přeji Vám mnoho dalších úspěchů při této práci. To co děláte je vážně úžasné!
~ ANETA STRNADELOVÁ (Manifestor)
   
 

1Milý Jakube,
děkuji Vám za Vaší práci, až mě překvapilo, jak moc výstižné to je. Pracuji léta jako dětská psychoterapeutka a arteterapeutka. K některým poznatkům, které jste mi představil ve výkladu, jsem si svým životem přes různé útrapy již došla. Jiné byly pro mě velmi inspirující, nové a přinesly mi mapu, skrze kterou mohu postupně objevovat a žít další aspekty sebe. Od doby, co více respektuji princip, že je pro generátora v jistý moment potřeba čekat a ne konat, žiji spokojený život, dalo by se říci že bohatý... jak říkáte, žiji podle svého designu. Těším se, že Vás doporučím dál!

~ LUCIA LERCHOVÁ (Generátor) / centrumtriangl.cz

   
 

Jakube, moc Vám děkuji !!! Ani nevíte, jak mi je fajn. Už když jsem si několikrát přečetla psanou část výkladu, začala jsem určité věci vnímat jinak. Spoustu věcí jsem o sobě pochopila a našla jsem důvěru v sebe sama. Začala jsem si sebe vážit a důvěřovat si. Že to, co mi přichází, co se děje je správně.
Upřímně, když jsem zjistila, že jsem Reflektor, projelo mi hlavou "ježiši, já zase musím mít něco extra..." Celý život se ráda obklopuji výjimečnými lidmi, lidmi, kteří jsou něčím odlišní a už rozumím tomu proč. Už rozumím tomu, proč i já mám ráda svou "odlišnost" a proč ani jiná být neumím. Najednou v sobě pociťuji lehkost a skládají se mi k sobě kousky stavebnice. Tři roky na sobě pracuji, hodně věcí jsem se naučila. Díky Human designu teď vím, že tu spoustu věcí, kterou jsem chtěla pochopit a rozklíčovat, vlastně ani nemusím. Ještě jednou díky moc, jsem vděčná, že mě má cesta zavedla k Vám.

~
ŠTĚPÁNKA L. (Reflektor)

   
 
1Jakube, moc se mi ulevilo. Jsem dojatej z vědomí toho, že postoje, které ostatním přišly divný a já měl snahu je překonávat, jsou moje přirozenost a tudíž je stačí pouze přijmout. Hned se mám víc rád. Díky Ti.
~ DAVID LAURENČÍK (Generátor)
   
 
Dobrý den pane Jakube,
Váš výklad jsem četla a čtu vlastně po částech, vstřebávám všechny informace, které se ke mě tímto způsobem dostaly, mluvené slovo jsem si pouštěla už několikrát a vždycky jsem si ujasnila něco nového a zajímavého a můžu Vám říct, že ve většině případů jsem se opravdu "našla" a poznala. Váš výklad hodně dal a dává a moc si toho cením. Hodně myšlenek z Vašeho výkladu mě posílilo  a povzneslo. Jsem moc ráda, že jsem Vás našla a oslovila. Děkuji Vám a přeji krásné dny.   
~
JIŘINA V. (Generátor)
   
 
Ahoj Jakube,
Několikrát jsem si svůj výklad poslechl a myslel jsem si, že k němu budu mít spoustu  dalších otázek. Všechno mi to však do sebe najednou zapadá - hlavně výklad a mé zkušenosti, ale třeba i informace z různých knih apod. Rozhodl jsem se shánět novou práci a jsem v očekávání, jakou další cestu si s pomocí nových informací vyberu.
Zpočátku jsem si říkal, k čemu mi to vlastně bylo. Vždyť všechno, co jsem během výkladu slyšel, jsem už většinou nějak podvědomě znal. Brzy jsem však pochopil, že právě v tom je jeho největší přínos - poskytl mi šanci pracovat se svými dispozicemi VĚDOMĚ! Navíc jsem dostal jasný návod, jak na to. Od mého výkladu uplynulo již několik týdnů a za tu dobu jsem si mnohokrát vyzkoušel, že všechny ty rady jsou opravdu funkční a jejich dodržování podstatně zpříjemňuje život. Mnohem častěji se teď cítím uvolněnější a v pohodě. Jako generující typ jsem se vzdal zbytečných snah něco iniciovat a naopak si více uvědomuji a vychutnávám vše, co mi život nabízí. A že je toho opravdu hodně! :-)
~ PAVEL (Generátor)
   
 
1Během výkladu jsem často cítila, že zcela záhadně vystihuje pravdu o mém vnitřním „ustrojení“. Například v tomhle: vždy jsem nejasně tušila, že je pro mě v životě výhodnější počkat na zájem z druhé strany (jak v osobním, pracovním, tak tvůrčím životě). Velmi často když jsem se sama snažila a někoho atakovala svým zájmem, to nedopadlo dobře. Ale pořád jsem si myslela, že by přece bylo správné, abych já byla ta aktivní a iniciativní, „vzala život do svých rukou“, a že je zásadní chyba, když se tak nechovám. Ale teď jsem se dozvěděla, že jsem Projektor! Což znamená, že mojí přirozenou strategií je čekat na pozvání, čekat, až mě druzí rozpoznají a přizvou do vztahu či ke spolupráci. To je úleva, vážně! Hodně se mi ulevilo, když vím, že už se nemusím snažit sama sebe změnit! Tak Jakube, díky!
~ KATEŘINA RUDČENKOVÁ (Projektor)
   
 
1Před dvěma dny jsme si s manželem poslechli Jakubův výklad, jak nás dva vidí s použitím Human designu. Brali jsme to zpočátku jako zajímavost, ale už po pár minutách nám došlo, že nám tento rozbor hodně pomůže v našem soužití. Velkým přínosem bylo to, že jsme u výkladu byli oba dva. Často se stávalo, že jsme něco řešili a na něčem se - podle mého soudu - domluvili. Další den jsem na naši domluvu navázala, nebo rovnou jednala a manžel z toho byl skoro pokaždé rozčarovaný. Díky Human designu vím, že to není tím, že mě manžel nevnímá a nepamatuje si, o čem spolu mluvíme, ale je emocionální typ, který vše posuzuje z mnoha stran a úhlů a potřebuje ČAS na rozmyšlenou, i když mě se situace jeví jako banální a není co dále řešit. Ve svém životě se pohybuje "na vlnách" a někdy má prostě "blbou náladu", což jsem si často brala za vinu a snažila se jeho rozpoložení vylepšit. Teď už vím, že manželova nálada není daná okolnostmi, ale jeho založením a já rozhodně nepotřebuji dělat cokoliv, abych ostatním dokázala, že jsem dobrá manželka, matka... Zprvu jsem si myslela, že se nebudu moci řídit pravidlem „Dělej, co tě momentálně baví“, ale dnes to víceméně šlo a byla to pro mě skutečná úleva! Trochu si teď připadám jako lenoch, ale to jen dokazuje to, kolik práce jsem dělala
z přesvědčení, že "bych měla".

~ DANA ŠKVOROVÁ (Generátor) / harmonizace.com
   

 

 

Human design na Facebooku